Dom w krajobrazie - makiety

Dom_w_krajobrazie_IDCODE_makieta 01
WIDOK OD WEJŚCIA


Często słyszę pytanie, dlaczego tak często używam makiet w dobie wizualizacji komputerowych, w których można osiągnąć tak foto realistyczne wizualizacje, które wyglądają jak zdjęcia. Wizualizacja dla mnie nie oddaje w pełni struktury budynku , na wizualizacji da się wszystko zamaskować - drzewa na pierwszym planie, których fizycznie nie ma ale ładnie wyglądają, zmiany proporcji budynku tylko po to żeby się zmieścił w kadrze itd), makieta nie oszukuje, klient ma możliwość obejrzeć budynek ze wszystkich stron i zobaczyć swój budynek i powiązane z nim otoczenie.


Makiety traktuje jak narzędzie projektowe, które pomaga mi podjąć decyzje projektowe, a często makieta pomaga odkryć nowe pomysły w obrębie projektu.  

Tak na marginesie, patrząc na wszystkie gwiazdy architektury nawet te które wydają się że, pracują na skomplikowanych algorytmach ( Zaha Hadid, Frank Gehry), ich codziennością są makiety. nawet przy bardzo skomplikowanych formach.

Dlatego na kolejnym etapie projektowanie domu z Krajobrazu musiały się pojawić makiety, tym razem z szarej tektury ( lubię ten materiał, ma charakter) . DIAGRAM

Dom_w_krajobrazie_IDCODE_makieta 02
WIDOK OD OGRODU

Dom_w_krajobrazie_IDCODE_makieta 03
WIDOK OD OGRODU

Dom_w_krajobrazie_IDCODE_makieta 04
WIDOK OD OGRODU

Dom_w_krajobrazie_IDCODE_makieta 05
WIDOK OD OGRODU