Kiedy dach zmienia się w taras
Robię zestawienie 3 domów, które maja funkcjonalne dachy. 

Dach jest  piątą elewacje, możemy potraktować go dwojako, jako zwykły dach oraz jako przestrzeń, która  nabiera funkcji. Super jak dach nabiera charakteru przez swoją funkcję, zrobiłem zestawienie projektów, które w moim mniemaniu zasługują na uwagę, mi osobiście dały sporo do myślenia. 

Dom z Poliwęglanowym dachem 

Zdecydowanie uwielbiam ten dom, który pod płaszczykiem tradycyjnej zabudowy skrywa niezwykły dach zielony. Architektura ma coś z magii, w iluzjonistyczny sposób tradycyjna forma budynku potrafi skryć tajemnice, pod poliwęglanowym dachem.

więcej na temat projektu można poczytać tutaj


Dom ze stajnią na dachu 

To biuro od jakiegoś czasu zwraca mają uwagę na siebie, przede wszystkim prostotą zastosowanych środków projektowych. Polecam prześledzić realizację tego biura . A tym czasem dom ze stajnia na dachu w dżungli. Lubię ten projekt przede wszystkim, za to jak w  zgrabny sposób wpisuje się  w kontekst, poprzez wykorzystanie dachu jako stacji przystankowej dla koni.

Architekt: cc arquitectos
więcej na temat projektu można poczytać tutaj


Roof House

Dom w Japonii, który odkryłem będąc jeszcze na studiach, przeglądając magazyn „architektura”  pracując w archistudio. Ten projekt  zdecydowanie otworzył mi wiele klapek w głowie. W architekturze nie wszystko musi być oczywiste, a dach jest świetnym miejscem, żeby tą oczywistość przełamywać. Ludzie podświadomie mają potrzebę wspiąć się na dach i podziwiać okolice(dach ma coś niezwykłego w sobie). Tu ta zależność bezpośrednio przeniesiono na projekt.

Architekt: tezuka architects
więcej na temat projektu można poczytać tutaj