archdzienik - 2021.09.18

codziennie przeszukiwania sieć w poszukiwaniu inspiracji, wiedzy itp , owocuje to  zbieraniem wielu danych o ciekawych dla mnie projektach i informacjach . postaram się z nimi dzielić, z krótką notką własną 

1. Studio Bua transforms derelict Icelandic farm building into artist's studio


Ten dom zdecydowanie jest fantastyczną naroślą na istniejący zabudowania, takie potraktowanie tematu nie jest czymś nowym, ale zdecydowanie nadaje charakter , dzisiaj znalezione na deezenie przykuło moją uwagę więc wrzucam do dziennika :) 

link do projektu 


2. Ergon Agora East Supermarket / Urban Soul ProjectTakich projektów zawsze szukam, które próbują definiować przestrzeń na różne sposoby, a detal i architektura jest prosta, przemyślana w punkt zaprojektowana. 

link do projektu 

3. YPY 1731 housing / Arqtipo + Paola Castelnuovo
Ten budynek mieszkalny który dzisiaj wyświetlił mi się na archdeily, zdecydowanie nadrabia materiałem, surowe potraktowanie cegły robi swoje ( zdaje sobie sprawę, że taki budynek jest nierealny do wybudowania w naszym klimacie ) , ale typologia i detal na pewno warte ą głębszej analizy .

link do projektu 


4.Ilot Queyries Apartment Building / MVRDVMVRDV ( czołówka ulubionych moich pracowni), przestrzeń wspólna dla mieszkańców potraktowana bardzo ciekawie - krajobrazowo, parkowo.  To jest to czego mi ostatnio brakuje w wielu Polskich nowopowstałych mieszkaniówkach - przestrzeni półprywatnej ,  dedykowanej specjalnie dla mieszkańców 

link do projektu 


źródła z których pozyskałem informacje