archdziennik - 2021.09.19 - TAM GDZIE TARAS ZMIENIA SIĘ W DOM

ZE SZKICOWNIKA 


Cały czas zdaje sobie sporawe, że przedmieścia ze swoimi hektarami zabudowy jednorodzinnej, są naprawdę mało ekonomiczne, i bardzo nieoologiczne. Od dłuższego czasu moją głowę zaprząta myślenia na temat typologii,  która połączyła by dom z ogrodem, w jakąś większą mieszkaniowa typologie. Poniżej jeden ze szkiców z mojego szkicownika, który próbuje rozwiązać ten problem. 
INSPIRACJE NA DZIŚ1. Garden House / Baracco+Wright Architekci

Ulotność tego projektu jest niesamowita, w wyśmienity sposób dom wchodzi w relacje z krajobrazem. Można poczuć jak dom staje się częścią Łasku, a ogród domu przeplata się ze strukturą domu. 
2. Cultivatable House / IN STUDIO


Japonia przez swoją tradycję i kulturę, (budowania domów lekkich praktycznie papierowych, a także przez specyficzny sposób traktowania ścian, które nierzadko były z papieru), sprawia że nowoczesne domy, które tam powstają tą zwiewność i lekkość mocno kultywują. Uwielbiam tak architekturę

3. Nielsen Jenkins creates backyard extension for K&T’s Place in Brisbane

Dom który w detalu używa bardzo tradycyjnych środków wyrazu, łuczki nad drzwiami, ornamenty itp., ale bardzo zgrabnie skonstruowana przestrzeń domu, w której ogród i dom się przenikają .