Dom miedzy drzewami - dom inspirowany kwiatami cz.2

 


Kolejna odsłona domu pomiędzy drzewami. troszkę bardziej urealniona wersja projektu. Założenia i koncepcje do domu pomiędzy drzewami inspirowanego kwiatami pisze tutaj , więc nie będę się powtarzał. Ten wpis ma na celu pokazać pewną wersje wizualną tego projektu. oraz po wkrótce próbę opisania pracy z tą typologią.

 
 

Rzut dla założenego wariantu

Sam proces wdrażania typologi w działkę mógłby wyglądać tak jak opisuje poniższe fazy. Najważniejsze to odpowiednie sprawdzenie i inwentaryzacje drzewostanu i na podstawie takiego dokumentu możemy wprowadzić tą typologię w działkę. prezentowany projekt jest mały, ale skala tu nie ma znaczenie w miarę potrzeb można ten dom powiększyć nie tracąc wizualnego i funkcjonalnego charakteru. Jeśli komuś ten szalony dom przypadnie do gustu to zapraszam do kontaktu, oficjalnie staje się elementem domów typologicznych ( więcej na stronie IDCODE  w zakłądce typologiczne)


faza 1 Lokalizacja drzew na działce 
faza 2 Wyznaczenie osi kompozycyjnych – wydaje się to najprostszym sposobem wpisania budynku między zadrzewiony teren. Można to zrobić zwykłą kreską na wydrukowanej mapie.

faza 3  Wpisanie w osie kompozycyjne modułowe bloki funkcjonalne. Pomysł jest na to taki, że jeśli użyć gotowych modułów ( wcześniej wymyślonych) zawierających moduł sypialniany (A), moduł pokoju dziennego (B), moduł kuchni (C), łazienki basenu itd. można by na wyznaczonych osiach bardzo łatwo mixowac moduły w zależności od potrzeb funkcjonalnych.


faza 4 Wpisanie obłej formy będącej trasem i zadaszeniem, taki zabieg fajnie koresponduje z koronami drzew, ale też tworzy wokół budynku taką strefę pośrednią między ogrodem a domem.