Podsumowanie roku 2023

Rok sporych zmian, dużo się wydarzyło w moim życiu zawodowym. Blog starałem się w miarę możliwości czasowych pisać dosyć regularnie. Ale do rzeczy i pokolenie bo nie będzie tylko o blogu, ale też o życiu zawodowym. I planach na rok 2024 związanych z rozwojem bloga.

JAKIE CELE NA TEN ROK?

1. Duża zmiana jaka nastąpiła po 10 latach prowadzenia jednoosobowej działalności architektonicznej. początek roku nie rozpieszczał. zeszły rok też nie należał do najlepszych. Zmusiło mnie to do związania się z większym biurem . Ale pracownia zacna i szanowana Tomka Koniora (Konior studio).

2. Ograniczyłem ilość projektów w IDCODE do minimum. I do celowo chciałbym skupić się na projektach rokujących jakością.

3. Cały czas uważam archilab za ważny projekt. Którego staram się nie zostawiać na boku.

4. Przebiegłem w końcu oficjalny maraton Silesia maraton. Z moja przygoda biegowa także mam kilka celi związanych z przyszłym rokiem, nie będę ich tu rozwijał. Ale po zrealizowaniu podzielę się info.

Tak z grubsza plan na nowy rok jest dosyć ambitny. Ale jestem i zawsze byłem zdania, że ambitne plany nawet zrealizowane w 50procentaxh są warte poświęcenia dla nich czasu.

JAKIE PLANY DLA ARCHILABA?

W tym roku, chciałbym postawić głównie na rozwój bloga  ARCHILAB,  od początku chciałem, żeby ten projekt skupiał się na architekturze teoretycznej, był swego rodzaju laboratorium architektury  a wiedza zgromadzona służyła mi do pracy zawodowej. Format ARCHILABA jest cały czas otwarty i nie chce go definiować , chce dalej odkrywać różne płaszczyzny i warstwy architektury. chce troszkę więcej działać na płaszczenie urbanistycznej, i zrównoważonego rozwoju miast, szczególnie mojego rodzinnego miasta Tychy.

Ze zmian, które już są widoczne na blogu to nowa szata graficzna i w końcu przeskoczenie z blogera na wordrpressa. Moją dużą ambicją jest utrzymanie regularnych wpisów ( raz w tygodniu, chciałbym utrzymać taki rytm), co oczywiście nie jest takim prostym zadaniem do wykonania.

Dalej będę kontynuował założone sobie formaty. które z różna intensywnością pojawiają się na blogu:

  • publikowanie inspirujących projektów – Ta forma wpisów zdominowała poprzedni rok, w tym roku chciałbym, żeby publikowane projekty były spójne z tematyką aktualnie rozkminianą
  • publikowanie własnych projektów koncepcyjnych – tą formę troszkę odpuściłem, ale może do niej w jakiejś formie powrócę
  • BIM – też nie chciał bym odpuścić tego tematu, szczególnie w kontekście użycia tych danych na budowach

CO NOWEGO CHCIAŁBYM WPROWADZIĆ?

  • na pewno chciałbym więcej pisać o bieżących sprawach dziejących się w świecie architektury, komentować konkursy i głośne realizację. Wprowadzić coś w rodzaju newslettera.
  • Chciałbym robić więcej wycieczek architektonicznych z aparatem.
  • chciałbym cały czas pracować nad doskonaleniem formy prezentacyjnej na archilabie, szczególnie interesuje mnie łączenie grafiki, ilustracji, zdjęć z formą pisaną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *